Holep Nedir?HoLEP
(açık adı: Holmium Lazer Enükleasyon Prostatektomi), ilaç tedavisinden fayda görmeyen iyi huylu prostat büyümesi hastalarına uygulanabilen ve prostat bezinin büyük bir kısmının kapalı yöntemle ve lazer yardımıyla çıkarılması prensibine dayanan son teknoloji tedavi metodudur.

İyi huylu prostat büyümesinin 50 yaş üzeri erkeklerin çoğunu etkileyen, 70-yaş sonrasında ise %80’lere varan oranlarda görülen bir hastalık olduğu düşünüldüğünde bu tedavi yönteminin birçok erkeği ilgilendirdiği söylenebilir.

HoLEP teknolojisi, sunduğu avantajlar sayesinde, hastaların klasik kapalı veya açık prostat ameliyatlarının yan etkilerinden ve komplikasyonlarından korunmasını sağlamaktadır.

Prof. Dr. Abdullah Demirtaş sorularınızı yanıtlıyor.

PAYLAŞ

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Daha fazla Holep

HoLEP’in sunduğu avantajlar nelerdir?

HoLEP ameliyatlarının en önemli avantajı, hastaya hiçbir kesi uygulanmadan, tamamen kapalı yöntemle, prostat bezinin oldukça büyük bir kısmının çıkarılmasına olanak sağlamasıdır.HoLEP, kapalı yöntemle açık ameliyatlarda

DEVAMINI GÖR »

Holep Nedir?

HoLEP (açık adı: Holmium Lazer Enükleasyon Prostatektomi), ilaç tedavisinden fayda görmeyen iyi huylu prostat büyümesi hastalarına uygulanabilen ve prostat bezinin büyük bir kısmının kapalı yöntemle

DEVAMINI GÖR »